Haberler

13. Ankara StartUp Zirvesi’nden Ödülle Döndük

Türkiye’nin ilk startup zirvesi olan ve bu yıl 13. kez düzenlenen Ankara Startup Zirvesi’nin kazananı Dijital Çağ Atölyesi! 🚀
⬇️
Startup Turkey ve Startup İstanbul gibi zirvelerden önce ekosistemde yerini alan Ankara Startup Zirvesi, İş Bankası Workup ana sponsorluğunda ve Bilkent Cyberpark partnerliğinde bu sene de girişimcilik dünyasının en önemli isimlerini bir çatı altında topladı.
⬇️
Zirve; yatırım gruplarını, web-mobil tabanlı projeleri olan girişimcileri ve girişimcilik konusunda hevesli üniversite öğrencilerini bir araya getirdi. 15 Aralık 2019 pazar günü Bilkent Otel’de gerçekleştirilen etkinlikte 800’ün üzerinde katılımcı, zirvede yarışan 20 startup için alanı doldurdu.
⬇️
Özellikle üniversite öğrencileri için geniş bir vizyon sunması, Türkiye’nin Endüstri 4.0’daki hak ettiği yeri alması ve Endüstri 5.0’a giden yolda yeni fikirler ortaya çıkarması amacını taşıyan etkinlikte; yenilikçi ve farklı fikir sahipleri konuştu, katılımcılar dinledi, jüri not aldı ve puan verdi.
⬇️
Her yıl yüzlerce proje başvurusu alan zirvede yarışacak 20 startup etkinlik öncesi belirlenmişti. Dijital Çağ Atölyesi ekibi olarak biz de “VR Çocuk” projemizle bu senenin ilham veren 20 projesinden biri olmaktan dahi duyduğumuzu gurur ve mutluluğu önceki paylaşımlarımızda belirtmiştik.
⬇️
Zirvede seçilen 20 startup içinden 8 finalist, Türkiye’nin en önemli yatırımcılarından oluşan jüri karşında sunum yaptı ve projelere puanlar verildi. Tarafımızca oluşturulan platform VR Çocuk, dağıtılan puanlar sonrası Bilkent Cyberpark Ofisi ödülünün kazananı oldu!!
⬇️
Bu ödül projemizin kazandığı üçüncü büyük ödül olması özelliğini taşıyor. Vestel, Ankara Kalkınma Ajansı ve son olarak da Bilkent Cyberpark tarafından takdire layık görülen projemizde, ilk gününden bugüne kadar yanımızda olan bütün destekçilerimize teşekkürlerimizi sunarız.
[instagram-feed accesstoken=”https://www.aW5zdGFncmFt.Y29tL2Rpaml0YWx.jYWdhdG9seWUv”] .
.#startup #girişimcilik #girişimci #kodlama #entrepreneurship #endüstri40 #bilkentuniversity #bilkent #bilkentotel #ankarastartup #ankarastartupzirvesi #makerkids #makerhareketi #makerspace #makersgonnamake #kodlamadili #ankaraliannebabalar #ankaralıanneler #baskentanneleri #cankayaanneleri #cayyoluanneleri #makeregitimi #gelecegiuretenler #vrforkids

Daha fazlası için tıkla..
admin13. Ankara StartUp Zirvesi’nden Ödülle Döndük

Değerli Veli ∣ Dijital Çağ Atölyesi Mezuniyet Yazısı 2.BÖLÜM

“Değerli Veli,

Son birkaç yılda olan büyük gelişmeler bizlere, bizlerden sonraki neslin yaşamının ufak bir yansımasını sundu. Üç boyutlu yazıcılar, geliştirme kartları ve elektronik malzemelerin erişilebilirliği, en basitinden herkesin cebinde akıllı telefonların olması bugünün çocuklarının bize göre çok daha farklı bir dünyaya doğduğunu bizlere gösteriyor. Bizden sonraki neslin, tüketim değil üretim nesli olacağı, kendi ihtiyaçlarını üretemeyen insanların ya çok yüksek meblağlar ödeyerek ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ya da toplumda yer edinemeyeceği, savrulup gideceği öngörülüyor.

Gelecek; sistemleri anlayabilen, yorumlayabilen, hack edebilen ve modelleyebilen nesillerin devri olacak. Dijital devrimin nelere sebep olduğunu açık bir şekilde gözlemledik, internet dünyayı altüst etti. Dev şirketler çağa ayak uyduramayıp battılar ve şimdi yeni devler var. Bu değişim artan bir hızda devam edecek, bunun ipuçlarını görmeye başladık. Dijital devrim, üç boyutlu yazıcılar ile fiziksel devrimi tetikleyecek. İletişim, mobil yapılar ile bambaşka bir şekle bürünecek.

İşte bu noktada,
• Çocuğunuz “maker” olmak zorunda, çünkü üretme becerisi olmayanların, oradan oraya savrulacağı bir yüzyıla giriyoruz.
• Çocuğunuz “coder” olmak zorunda, ama bunu programcı olmak için değil, sistemleri anlayabilmek için yapmak zorunda.
• Çocuğunuz “hacker” olmak zorunda, her zaman hack etmek için değil ama gerektiğinde ona sunulanla yetinmek zorunda kalmamak için.

Zorunda derken, zorla yaptırın anlamında değil, onlar zaten oldukça meraklılar bunları öğrenmeye…

Peki bizde durum ne?

Öğrencilerimiz programlarımızda, bugünden geleceği üretebileceği en doğru kitler, yazılımlar ve donanımlarla birlikte kaliteli zaman geçiriyorlar. “Maker” olabilmek için üretme becerisinin, “Coder” olabilmek için sistemleri anlayabilmenin, “Hacker” olabilmek için de ona sunulanla yetinmemenin gerekliliğini fark ediyorlar. Tahmin ettiklerinizden çok daha büyük işler başarıyorlar ve her gün biraz daha fazla eğlenerek üretebilmeyi öğreniyorlar. Kodlama, robotik, drone, elektronik, sanal gerçeklik…

‘Başımıza icat çıkarma’ demeyip, çağın dinamiklerine uygun şekilde “hayal et, tasarla ve üret” diyerek öğrencilerimize programlarımızda bu fırsatı verdiğiniz için sizlere teşekkür ederiz.

Yeni dönemde, yeni kitlerle, yeni programlarda görüşmek üzere.”

Daha fazlası için tıkla..
adminDeğerli Veli ∣ Dijital Çağ Atölyesi Mezuniyet Yazısı 2.BÖLÜM

Sevgili Çocuk ∣ Dijital Çağ Atölyesi Mezuniyet Yazısı 1.BÖLÜM

“Sevgili Çocuk,

Ben bu dünyada en büyük hediye olan “merak” ile ödüllendirilmiş biriyim. Hayatım boyunca her şeyi merak ettim. Öğrenene kadar da pes etmedim.

Radyonun, televizyonun içinde ne var, musluktan su nasıl çıkıyor, banyodaki sıcak suyu ne ısıtıyor, güneş nereye batıyor, karasineğin kaç tane bacağı var, otomobil motoru nasıl çalışır, flüt nasıl çalınır, mandolin akordu nasıl yapılır gibi milyonlarca sorunun cevabını arayıp durdum. Hiç yorulmadım, doymadım, bıkmadım. Hala büyük bir iştahla merak etmeye ve öğrenmeye devam ediyorum.

Ben çocukken cep radyoları vardı. Kurcalarken bizimkini bozmuştum ama içinde ne olduğunu öğrenmiştim. O küçük, garip parçaların ne işe yaradığını da ‘aşağı yukarı’ anlamıştım. Kitaplardaki resimlerde değişik insanlar, ülkeler gördüm.
Hayvanların dünyasını bisküvi kutularıyla avladığım sinek ve böceklerle tanıdım. Ateşin elimi yaktığını, elektriğin çarptığını, bazı ilaçların insanı fena yaptığını bana hep bu merak öğretti.

Televizyonda bir müzik aleti görüp hayran kaldım. Adına kanun diyorlarmış. Babam üçgen bir tahta kesti. Çiviler çakıp arasına teller gerip bana bir kanun yaptı. Babam marangoz değildi, memurdu. Böylece bana herkesin kendi elleriyle bir şeyler üretebileceğini gösterdi.

Naylon kovalardan davul, tencere kapaklarından zil yapmayı böylece keşfettim. Duvar saatinden söktüğüm minik ampulü pilin ucuna bağlayınca yandığını görmek hayatımı aydınlattı.
Okumayı öğrenince kitaplarda aklıma asla gelmeyen şeylerle karşılaştım. Hiç bilmediğim yerlerde, hiç tanımadığım insanlar, hiç duymadığım şeyler yapmışlardı.

Öyleyse ben de yapabilirdim!

Öğrendiğim her yeni bilgi beni biraz daha meraklı yaptı. Elime geçen her şeyi okudum. Okuyacak bir şey kalmayınca komşularımızdan dergi, kitap, gazeteler topladım. Hala elime geçen her fırsatta okumaya, öğrenmeye devam ediyorum.

Bu zamanda, senin yerinde, yeniden çocuk olabilmeyi çok isterdim. Merak ettiğin her şeyin cevabını internetten bulmak ne büyük bir hediye, farkında mısın? Davul çalmak için tencere kapağı dizmek ya da bir şeyler öğrenmek için kapı kapı dolaşmak zorunda kalmamak da güzel olmalı.

Senin imkanlarına bakınca benim çocukluğum bile taş devri gibi görünüyor. Ama senin de sorumluluğun büyük. Bizim tabletimiz, bilgisayarımız yoktu fakat sana tabletler ve bilgisayarlar yaptık. Peki sen o tablet ve bilgisayarlarla ne yapacaksın?

Merak et, araştır ve öğrendiklerinle hepimiz için daha güzel bir dünya kur. Daha rahat bir sandalye, daha hızlı bir uçak, daha becerikli bir robot, daha sessiz bir motor, daha hızlı bir bilgisayar, daha güzel sesli bir mızıka, daha eğlenceli bir oyun, daha az acıtan iğne, dişleri çürütmeyen çikolata, şişmanlatmayan makarna yap…

Sana güveniyorum! Kolay gelsin!”

Daha fazlası için tıkla..
adminSevgili Çocuk ∣ Dijital Çağ Atölyesi Mezuniyet Yazısı 1.BÖLÜM

Maker Manifestosu 2019

Maker Manifestosu 2019

MAKER MANİFESTOSU

  1. Yap

Yapmak, insan olmanın anlamıyla derinden ilişkilidir. Bir bütün olduğumuzu hissetmek için bir şeyler yapmalı, üretmeli ve kendimizi ifade etmeliyiz. Elle tutulur şeyler yapmanın eşsiz bir yönü vardır. Bu şeyler bizim küçük birer parçamız gibidir ve sanki ruhumuzdan da kesitler barındırır.

  1. Paylaş

Yaptıklarını ve yapmaya dair bildiklerini başkalarıyla paylaşmak, bir maker’ın bütünlük hissini elde etme yöntemidir. Yapıp da paylaşmamak olmaz.

  1. Ver

Yaptığın herhangi bir şeyi karşılık beklemeden vermek, son derece özverili ve tatmin edici bir davranıştır. Yapma eylemi sırasında, o nesneye senden küçük bir parça geçer. Onu başkasına vermekle, sanki sana ait küçük bir parçayı da vermiş olursun. Böylesi nesneler, genellikle sahip olduğumuz en kıymetli şeyler arasında yer alır.

  1. Öğren

Yapmak için öğrenmek gerekir. Her zaman daha çok öğrenmek için çabalaman gerekir. İşinin ehli veya ustası olabilirsin, ama yine de öğrenmeye devam edeceksin, öğrenmeyi isteyeceksin, kendini yeni teknikler, malzemeler ve işlemler öğrenmek için zorlayacaksın. Hayat boyu öğrenmeye devam etmek, beraberinde zengin ve verimli bir maker hayatı getirir ve daha da önemlisi, paylaşmayı mümkün kılar.

  1. Donan

Yaptığın her projede, doğru araçlara erişimin olması gerekir. İstediğini yapabilmek için ihtiyacın olan araçlara yatırım yap ve hızlı erişimini sağla. Yapma eyleminde kullanılan araçlar hiç bu kadar ucuz, kullanıcı dostu ve güçlü olmamıştı.

  1. Oyna

Yaparken eğlenirsen şaşıracak, heyecanlanacak ve keşfettiğin şeylerden gurur duyacaksın.

  1. Katıl

Maker Hareketi’ne katıl ve yapmanın keyfini keşfeden insanlarla temas kur. Çevrendeki makerlarla birlikte seminerler, partiler, etkinlikler, maker günleri, panayırlar, fuarlar, dersler ve yemekler düzenle.

  1. Destekle

Bu bir hareket, ve bu hareket duygusal, entelektüel, finansal, politik ve kurumsal destek gerektiriyor. Dünyanın daha iyi bir yer olması için bizler en büyük umuduz ve daha iyi bir gelecek inşa etmek bizim sorumluluğumuzda.

  1. Değiştir

Maker maceran boyunca doğal olarak birçok değişimle karşı karşıya kalacaksın; değişimi benimse. Yapmak, insan olmanın anlamıyla derinden ilişkili olduğundan, bir şeyler ürettiğin sürece kendini daha tam, daha bütün hissedeceksin. Yapmanın ruhunda olduğu üzere, bu manifestoyu almanı, değiştirmeni ve kendi manifeston yapmanı ısrarla öneriyorum. Yapmaktaki asıl mevzu zaten bu.

Maker Andı

Dijital Çağ’ın en büyük umudu benim!
Geleceği üretmek benim sorumluluğumda. Bu yüzden;
Tüketmeyip üreteceğime,
Atmayıp onaracağıma,
Saklamayıp paylaşacağıma,
Hayat boyu öğrenmeye devam edeceğime,
Dünya’nın daha iyi bir yer olması için,
Teknoloji ve bilişimi iyi amaçlar için kullanacağıma
AND İÇERİM!

 

NOT: Bu andın içerik ve hakları Dijital Çağ Atölyesi’ne aittir. İzinsiz kullanılması yasaktır.

Daha fazlası için tıkla..
adminMaker Manifestosu 2019

⚡Vestel VENUS için Tasarlanan VR Çocuk; Öğretimi Yeniden Şekillendirmeye, Öğrencileri Üreticilere Dönüştürmeye Geliyor!

Hatırlayacağınız üzere; yerli üretimin gururu Türkiye’nin lider teknoloji şirketi Vestel, Türkiye’nin ilk akıllı cep telefonu Venus’u daha ileriye götürmek üzere düzenlediği yarışmada uygulanabilirlik, tüketici faydası, özgünlük, yaratıcılık gibi kriterlere göre yaptığı değerlendirme sonucu mentörlerimizden Arda Aslan ve Eren Karabulut’un “VR Çocuk” projesini finale layık görmüştü.
⬇️
AR-GE faaliyetleri devam eden ve beta sürümü bir kısım kullanıcıya sunulan VR Çocuk; sanal gerçekliğin eğitimde kullanımıyla öğrenciyi teknoloji tüketmekten bir öteye, üretmeye taşıyacak yeni nesil bir web aracı olacaktır. VR Çocuk ile öğrenciler kendi senaryolarını hazırlayabilecek ve hazırladıkları senaryoları sanal ortam altında kodlayarak kayıt altına alabileceklerdir. VR gözlük vasıtası ile de içeriklerini deneyimleme imkânını bulabileceklerdir.
Alanında yepyeni bir uygulama aracı olacak olan VR Çocuk ile 360 derece görseller, içerikler ve oyunlar oluşturulabilecektir. Derslerin kazanımlarına uygun senaryolar hazırlanabilecek, VR gözlükleriyle de deneyimlenerek eğitimde etkin bir şekilde kullanılabilecektir.
⬇️
VR Çocuk sanal gerçekliğin yenilikçi görsel ortamı aracılığıyla, öğrencilerin dersleri tamamen yeni bir düzeyde öğrenebilecekleri, üretebilecekleri ve içeriklerle bağlantı kurabilecekleri bir dünyaya çekerek geleneksel öğretim yöntemlerinde bir devrim yaratacaktır.
⬇️
Dijital Çağ’ın gereksinimlerine uygun, teknolojiyi tüketen değil üreten nesil yetiştirmek amacıyla çıktığımız yolda çocuklarımız için atılan her olumlu adımın arkasında olduğumuzu öncelikle belirtmek isteriz. Böylesine önemli bir adımın takım arkadaşlarımız tarafından atılması ayrıca gurur ve onur vericidir. Başta GARAJ Girişimcilik Merkezi ve TOBB ETÜ olmak üzere tüm destekçilerimize teşekkür ederiz.
🚀

 

 

Daha fazlası için tıkla..
admin⚡Vestel VENUS için Tasarlanan VR Çocuk; Öğretimi Yeniden Şekillendirmeye, Öğrencileri Üreticilere Dönüştürmeye Geliyor!

📣 ÇıtÇıt Devreler Atölyesi ∣ TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

ELEKTRONİK DEVRELERLE ÇIKACAĞIMIZ EĞLENCELİ BİR YOLCULUĞA HAZIRLANIYORUZ!

TOBB ETÜ & Exploristan Ar-Ge Ltd. Şti. ve Dijital Çağ Atölyesi işbirliğiyle düzenlenecek olan, idari ve akademik personellerimizin 8 yaş üstü çocuklarının katılım sağlayacağı “ÇıtÇıt Devreler Atölyesi” 9 Mart cumartesi günü başlıyor. Devreler, deneyler, projeler ve birbirinden ilginç süprizlerle teknolojik bir yolculuk bizleri bekliyor..🚀

Bilim ve teknoloji haberleri, yarışmalar, atölyeler, gösteriler, organizasyonlar vb. için takipte kalınız.

Web: www.dijitalcagatolyesi.com
Twitter: https://twitter.com/dcagatolyesi
Facebook: https://www.facebook.com/dijitalcagatolyesi
Instagram: https://www.instagram.com/dijitalcagatolye/

 

Daha fazlası için tıkla..
admin📣 ÇıtÇıt Devreler Atölyesi ∣ TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

⚡ SuperMaker Programı ∣ TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

Bugünün Kod Yazarları, Geleceğin Süper Kahramanları!

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde, GARAJ Kuluçka Merkezi ve Teknoloji Transfer Ofisi’nin katkılarıyla Dijital Çağ Atölyesi tarafından düzenlenen “SuperMaker Programı” ön kayıt sayfasına hoş geldiniz!

2019 yılının nisan ve mayıs aylarında (6 hafta), hayat boyu sürecek süper kahramanlık serüvenimiz başlıyor! Aldığı %100 olumlu geri bildirimle, yurt içinde ve yurt dışındaki öğrencileriyle, Türkiye’deki projeleriyle ve referanslarıyla (Vestel, TOBB ETÜ, Hacettepe Teknokent, Bilkent Cyberpark, TTGV) adından söz ettirmeyi başaran ve rüşdünü fazlasıyla ispat eden GARAJ Kuluçka Merkezi ekibi Dijital Çağ Atölyesi, süper kahraman adaylarını TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ne davet ediyor.

İleri seviye atölyelerden oluşan “SuperMaker” kodlama temelli başlıklarda üretim yapılmasına olanak sağlayan, eski öğrencilerimiz için açılmış ilerleme/uzmanlaşma programıdır. Programa katılımın ön koşulu; Dijital Çağ Atölyesi tarafından verilen eğitimlerden herhangi birine daha önceden iştirak etmiş olmaktır. Kontenjanlar son derece kısıtlıdır.

Eğitim Grubu: 21 Nisan – 26 Mayıs 2019 (Her Pazar Saat: 9:30 – 12:30)
Toplam: 6 Hafta
Yaş Aralığı: 7-15 Yaş
Kontenjan: Sınırlıdır.
Donanım: Öğrencilerin laptop getirmesi gerekmektedir.
Yazılım: Eğitim esnasında mentor yardımıyla yüklenecektir.
Kayıt: Kayıt Süresi Geçmiştir.

NOT: Önkayıt yaptırmak isteyen katılımcılar aşağıdaki formu doldurabilir. Önkayıt işlemini tamamladıktan sonra kurumumuz size geri dönüş sağlayacaktır.
ÖN KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

SuperMaker Programı;
1.HAFTA: Kodlama ile Dijital Oyun Atölyesi
2.HAFTA: Kodlama ile Robotik Atölyesi
3.HAFTA: Kodlama ile 3D Tasarım Atölyesi
4.HAFTA: Kodlama ile Elektronik Atölyesi
5.HAFTA: Kodlama ile Mobil Aplikasyon Atölyesi
6.HAFTA: Kodlama ile Sanal Gerçeklik Atölyesi

(DİKKAT: İleri seviye atölyelerden oluşan “SuperMaker Programı’nda” bütün başlıklar kodlama temelli düzenlenmiştir. Tekno Girişimcilik, Hologram, AR, Yapay Zeka ve Fişsiz Projeler de programa dahildir.)

Adres: TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Yerleşkesi 2. Kısım, GARAJ Kuluçka Merkezi, Söğütözü Cd. No:43, Çankaya/ANKARA
Tel: 0(551)1537616
Email: iletisim@dijitalcagatolyesi.com
Web: www.dijitalcagatolyesi.com
Twitter: https://twitter.com/dcagatolyesi
Facebook: https://www.facebook.com/dijitalcagatolyesi
Instagram: https://www.instagram.com/dijitalcagatolye/

Daha fazlası için tıkla..
admin⚡ SuperMaker Programı ∣ TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

⚡ Angry Birds VR, İşte Bu İyi Haber!

Angry Birds serisinin sanal gerçeklik oyunu 2019’da geliyor!

Angry Birds VR: Isle of Pigs adındaki yeni sanal gerçeklik oyunu 2019 yılının ilk aylarında sanal gerçeklik platformları için kullanıma sunulacak.

Mobil oyun dünyasının en popüler oyun serilerinden biri olan Angry Birds, yeni bir oyun ile geri dönüyor. Serinin geliştiricisi olan Rovio, Angry Birds serisinin yeni bir sanal gerçeklik oyunu ile 2019 yılında karşımızda olacağını duyurdu. “Angry Birds VR: Isle of Pigs” adındaki yeni oyun 2019 yılının ilk aylarında sanal gerçeklik platformları için kullanıma sunulacak.

Rovio’nun Angry Birds VR: Isle of Pigs oyununu geliştirmek için sanal ve artırılmış gerçeklik oyunları üzerinde çalışan İsveç merkezli Resolution Games firması ile iş birliğine gittiğini de ekleyelim. Angry Birds VR: Isle of Pigs için yapılan iş birliğinin Rovio ve Resolution Games arasında yapılan ilk iş birliği olmadığını da belirtelim.

Kaynak: Webrazzi

7-15 yaş arasındaysanız, sanal gerçeklik teknolojisiyle ilgileniyorsanız ve siz de kendi VR içeriğinizi üretmek istiyorsanız Türkiye’de ilk ve tek Ankara’da Dijital Çağ Atölyesi tarafından düzenlenen eğitimlere bakmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Vestel‘in VENUS akıllı telefonları için düzenlediği yarışmada finale çıkan “VR ÇOCUK” projesinin detaylarına da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için tıkla..
admin⚡ Angry Birds VR, İşte Bu İyi Haber!

Müjde! Türkiye Uzay Ajansı Resmen Kuruldu 🚀

Yıllardır özlemle beklediğimiz Türkiye Uzay Ajansı resmen kuruldu! Türkiye Uzay Ajansı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 13 Aralık 2018’de Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan 23 numaralı Kararnamede tüzel kişiliği haiz, idari ve mal özerkliğe sahip, özel bütçeli Türkiye Uzay Ajansının kurulduğu bildirildi.
Atölyemizin başlıklarından biri olan “Uzay” konusunda atılmış bu önemli adımın ülkemiz çocuklarına ve gençliğine vereceği motivasyon tartışmasız bir gerçek. NASA’da çalışmalarını yürüten astrofizikçi Dr. Umut Yıldız hocamızın da belirttiği gibi “En önemlisi yetişmiş insan. Umuyorum bununla birlikte gençler zaman içinde ve gelecekte uzay konusunda yetişir, böylece büyük projeler yapıp, uzak hedeflere uçarız.”

Her zaman vurguluyoruz ki; bu ülkenin çocuklarına inanıyoruz ve güveniyoruz. Dijital Çağ’ın baş döndürücü gelişmelerini anlatmak ve öğretmek bizim işimiz; astronot olmak, gök cisimlerini araştırmak, uzay aracı yapmak ve tarihe not düşmek sizin işiniz gençler! Bu bizler ve ülkemiz için çok güzel bir başlangıç. Başlangıçlar her zaman zordur ama geleceği biz üretebiliriz. Yeter ki inanalım..
••••••••••••••••••••••••
⚠️ 7-15 Yaş Arasındaki Öğrenciler “Yarıyıl Teknoloji Kampı 2019” için TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde Buluşuyor! Detaylar TOBB ETÜ Resmi Web Sitesinde. Buraya Tıklayınız.

Daha fazlası için tıkla..
adminMüjde! Türkiye Uzay Ajansı Resmen Kuruldu 🚀

VESTEL’in düzenlediği “Venüs’e İz Bırak” Yarışmasının Finalisti Olduk!

Yerli üretimin gururu Türkiye’nin lider teknoloji şirketi Vestel, Türkiye’nin ilk akıllı cep telefonu Venus’u daha ileriye götürmek üzere düzenlediği yarışmada uygulanabilirlik, tüketici faydası, özgünlük, yaratıcılık gibi kriterlere göre yaptığı değerlendirme sonucu eğitmenlerimizden Arda Aslan ve Eren Karabulut’un “VR Çocuk” projesini finale layık görmüştür.

Dijital Çağ’ın gereksinimlerine uygun, teknolojiyi tüketen değil üreten nesil yetiştirmek amacıyla çıktığımız yolda çocuklarımız için atılan her olumlu adımın arkasında olduğumuzu öncelikle belirtmek isteriz. Böylesine önemli bir adımın takım arkadaşlarımız tarafından atılması ayrıca gurur ve onur vericidir. Tüm destekçilerimize teşekkür ederiz.

http://vrcocuk.net/

Daha fazlası için tıkla..
adminVESTEL’in düzenlediği “Venüs’e İz Bırak” Yarışmasının Finalisti Olduk!