Haberler

Dinozor Oluştur: Tinkercad Meydan Okuması 2

🦕 #TinkerTogether Meydan Okuması 2: Bir Dinozor Oluştur! 🦖

Değerli Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz,

Çevrimiçi üç boyutlu modelleme programı olan Tinkercad’ın başlattığı haftalık challenge (meydan okumalardan) ilki; bir uzay gemisi inşaa etmek üzerineydi. Öğrencilerimizin etkinliğe olan ilgisi ziyadesiyle memnun edici düzeydeydi. Her birini emekleri için tebrik ederiz!

İçinden geçtiğimiz bu hassas dönemde en önemli konulardan birisi çocuk-ekran ilişkisinin dengede tutulabilmesi. Yola çıktığımız ilk günden bugüne düzenlediğimiz bütün atölye çalışmalarında en büyük amacımız bu dengeyi iyi tutturabilen, teknolojiyi tüketen değil geleceği eğlenerek üreten çocuklar yetiştirebilmektir.

Bilgisayarın/tabletin/telefonun sadece oyun ve video kaynağı değil, bilgi ve üretim aracı olduğunun bilincinde olan çocuklarımızın bu haftaki üretim süreçlerinin eserlerini sizinle paylaşmak isteriz. Ayrı kaldığımız bu zamanda robotlarımız, elektronik kitlerimiz ve malzemelerimiz olmadan bilgisayar başında yapabileceklerinin en iyisini yapan öğrencilerimize sonsuz teşekkür ederiz! Gurur duyduk.

Şimdi sırada ikinci etkinlik var. Tinkercad düzenlediği ve yürüttüğü ikinci etkinliğin konusu; Dinozor! 📣

“Tinkercad’in düzenlediği ikinci etkinliğe hoş geldiniz! Orijinal bir dinozor oluşturmak için Tinkercad kullandığını görmek istiyoruz. Tasarım sayfasına yeni koleksiyonlar ekledik (Smithsonian ve Dinosaur Collection). Bu koleksiyonları açılır menüde bulacaksın.

Katılmak ister misin?

1)Bilgisayarınızdan Tinkercad.com’a girin ve sağ üstteki giriş yap butonuna tıklayın.
2)Sizin için hazır girişleri yapılmış hesaplara ait e-mail ve şifrelere önceki gönderilen listeden ulaşabilirsiniz.
3)Tinkercad’de yeni (kopya olmayan) bir dinozor tasarlayın. Hayal gücünüzü serbest bırakın!
4)Tasarımınızı aşağıdaki videoda gösterildiği gibi #TinkerTogether ve #DijitalCagAtolyesi etiketi ile paylaşın.
5)Tasarımınızın gizliliğini aşağıdaki videodaki gibi “Genel” yapın.
6)Instagram veya Twitter kullanıyorsanız tasarımlarınızı #TinkerTogether ve #DijitalCagAtolyesi etiketi ile paylaşın.

Tinkercad ekibi favorilerini önümüzdeki pazartesiye kadar seçecektir bu sebeple tasarımlarınızı tekrar kontrol edin! Biraz ilham isterseniz galerideki dinozorlara göz atabilirisiniz!”

https://blog.tinkercad.com/tinkertogether-design-challenge-create-a-dinosaur
🔻
#TinkerTogether Tasarım Yarışması’nın bir yarışmadan daha çok bir meydan okuma olarak adlandırmasının daha doğru olacağını düşünüyoruz. Çünkü ilk etkinlikte olduğu gibi bu etkinlikte de bir birinci ve bir ödül yok. Yalnızca Tinkercad ekibi favorileri modellerine yıldız koyuyor. Bu sebeple etkinlikte asıl amaç yarışmak değil, üreterek meydan okuyabilmek 🙂
🔻
13 Nisan pazartesi günü sonlanacak etkinlikte öğrencilerimizin meydan okumalarını sabırsızlıkla bekliyoruz 🙂 İlk etkinliğe herhangi bir sebepten dolayı katılamayan öğrencilerimizin bu etkinliğe katılmalarını önemsiyoruz.
🔻
Etkinlikle ilgili ve diğer konularda öğrencilerimizin aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri irtibat kanallarımız açıktır. Kolay gelsin 😊

adminDinozor Oluştur: Tinkercad Meydan Okuması 2