Haberler

Ankara StartUp Zirvesi’nden Ödülle Döndük

Türkiye’nin ilk startup zirvesi olan ve bu yıl 13. kez düzenlenen Ankara Startup Zirvesi'nin kazananı Dijital Çağ Atölyesi! 🚀

Türkiye’nin ilk startup zirvesi olan ve bu yıl 13. kez düzenlenen Ankara Startup Zirvesi’nin kazananı Dijital Çağ Atölyesi! 🚀

Startup Turkey ve Startup İstanbul gibi zirvelerden önce ekosistemde yerini alan Ankara Startup Zirvesi, İş Bankası Workup ana sponsorluğunda ve Bilkent Cyberpark partnerliğinde bu sene de girişimcilik dünyasının en önemli isimlerini bir çatı altında topladı.

Zirve; yatırım gruplarını, web-mobil tabanlı projeleri olan girişimcileri ve girişimcilik konusunda hevesli üniversite öğrencilerini bir araya getirdi. 15 Aralık 2019 pazar günü Bilkent Otel’de gerçekleştirilen etkinlikte 800’ün üzerinde katılımcı, zirvede yarışan 20 startup için alanı doldurdu.

Özellikle üniversite öğrencileri için geniş bir vizyon sunması, Türkiye’nin Endüstri 4.0’daki hak ettiği yeri alması ve Endüstri 5.0’a giden yolda yeni fikirler ortaya çıkarması amacını taşıyan etkinlikte; yenilikçi ve farklı fikir sahipleri konuştu, katılımcılar dinledi, jüri not aldı ve puan verdi.

Ankara Startup Zirvesi’nde VR Çocuk Rüzgarı!

Her yıl yüzlerce proje başvurusu alan zirvede yarışacak 20 startup etkinlik öncesi belirlenmişti. Dijital Çağ Atölyesi ekibi olarak biz de “VR Çocuk” projemizle bu senenin ilham veren 20 projesinden biri olmaktan dahi duyduğumuzu gurur ve mutluluğu önceki paylaşımlarımızda belirtmiştik.

Zirvede seçilen 20 startup içinden 8 finalist, Türkiye’nin en önemli yatırımcılarından oluşan jüri karşında sunum yaptı ve projelere puanlar verildi. Tarafımızca oluşturulan platform VR Çocuk, dağıtılan puanlar sonrası Bilkent Cyberpark Ofisi ödülünün kazananı oldu!!

Bu ödül projemizin kazandığı üçüncü büyük ödül olması özelliğini taşıyor. Vestel, Ankara Kalkınma Ajansı ve son olarak da Bilkent Cyberpark tarafından takdire layık görülen projemizde, ilk gününden bugüne kadar yanımızda olan bütün destekçilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

adminAnkara StartUp Zirvesi’nden Ödülle Döndük