Robotik

mBot, temel robotik ve elektronik alt yapısının yanında, kolay programlanabilme özelliğine sahip çocukların el becerilerini geliştirmesi ve tecrübeler elde edebilmesi için geliştirilmiş modifiye edilebilir bir robotik kittir. Günümüzde en yaygın ve basit programlama dili olan Scratch ile programlanabilen, gerektiğinde ise içerisinde bulunan Arduino kartı programlanarak kontrol edilebilen bir robottur.

Uygulamalar sırasında a’dan z’ye mBlock programı tanıtılacak. Robotların çalışma mantıkları ve sensörleri hakkında bilgiler verilecektir.

Eğitim sonunda mBlock ile robotunuzu programlayabilir hale geleceksiniz. Robotunuzu kendiniz kodlayarak istediğiniz görevlerde kullanabilirsiniz. Hareketli robotumuz üzerindeki tüm sensörleri kullanabilir hale geleceksiniz. Engellerden kaçan, çizgi izleyen, futbol oynayan, mesafe ölçebilen robot gibi bir çok istediğiniz görevler için robotunuzu programlayabileceksiniz.

Dijital Çağ Atölyesi’nin; 5 ana eğitim başlığı 16 alt eğitim başlığından biri de Robotik Eğitimi’dir. Robotik alanında üretim yapmak isteyen öğrencilerimize sahip olduğumuz çeşitli yazılım ve donanımlarla eğitim veriyoruz.

Features

  • Robotik
Share