Haberler

⚡Vestel VENUS için Tasarlanan VR Çocuk; Öğretimi Yeniden Şekillendirmeye, Öğrencileri Üreticilere Dönüştürmeye Geliyor!

Hatırlayacağınız üzere; yerli üretimin gururu Türkiye’nin lider teknoloji şirketi Vestel, Türkiye’nin ilk akıllı cep telefonu Venus’u daha ileriye götürmek üzere düzenlediği yarışmada uygulanabilirlik, tüketici faydası, özgünlük, yaratıcılık gibi kriterlere göre yaptığı değerlendirme sonucu mentörlerimizden Arda Aslan ve Eren Karabulut’un “VR Çocuk” projesini finale layık görmüştü.
⬇️
AR-GE faaliyetleri devam eden ve beta sürümü bir kısım kullanıcıya sunulan VR Çocuk; sanal gerçekliğin eğitimde kullanımıyla öğrenciyi teknoloji tüketmekten bir öteye, üretmeye taşıyacak yeni nesil bir web aracı olacaktır. VR Çocuk ile öğrenciler kendi senaryolarını hazırlayabilecek ve hazırladıkları senaryoları sanal ortam altında kodlayarak kayıt altına alabileceklerdir. VR gözlük vasıtası ile de içeriklerini deneyimleme imkânını bulabileceklerdir.
Alanında yepyeni bir uygulama aracı olacak olan VR Çocuk ile 360 derece görseller, içerikler ve oyunlar oluşturulabilecektir. Derslerin kazanımlarına uygun senaryolar hazırlanabilecek, VR gözlükleriyle de deneyimlenerek eğitimde etkin bir şekilde kullanılabilecektir.
⬇️
VR Çocuk sanal gerçekliğin yenilikçi görsel ortamı aracılığıyla, öğrencilerin dersleri tamamen yeni bir düzeyde öğrenebilecekleri, üretebilecekleri ve içeriklerle bağlantı kurabilecekleri bir dünyaya çekerek geleneksel öğretim yöntemlerinde bir devrim yaratacaktır.
⬇️
Dijital Çağ’ın gereksinimlerine uygun, teknolojiyi tüketen değil üreten nesil yetiştirmek amacıyla çıktığımız yolda çocuklarımız için atılan her olumlu adımın arkasında olduğumuzu öncelikle belirtmek isteriz. Böylesine önemli bir adımın takım arkadaşlarımız tarafından atılması ayrıca gurur ve onur vericidir. Başta GARAJ Girişimcilik Merkezi ve TOBB ETÜ olmak üzere tüm destekçilerimize teşekkür ederiz.
🚀

 

 

admin⚡Vestel VENUS için Tasarlanan VR Çocuk; Öğretimi Yeniden Şekillendirmeye, Öğrencileri Üreticilere Dönüştürmeye Geliyor!