Haberler

Yapay Zeka

Yapay Zeka Nedir?

Yapay Zeka (Artificial İntelligence), insan ve makine etkileşimini işaret eder. Makine akıllı hale geldiğinde; talepleri anlayabilir, veri noktalarını birleştirebilir, sonuç çıkarabilir, akıl yürütebilir, gözlem yapabilir ve planlama oluşturabilir…

Önemi ve Faydası?

Çocuklarımız yapay zekanın kullanıldığı bir dönemde yaşıyor ve ileride çok daha yaygın kullanıldığı bir dünyada yaşayacaklar. Hangi mesleği yaparlarsa yapsınlar yapay zekâ ile çalışacaklar veya kullanacaklar.

Kısa örneklerle;

  • Yarın bir iş seyahati mi var? Akıllı cihaz, varış yeri için otomatik olarak, hava durumu raporunu ve gidilecek şehirle ilgili seyahat uyarılarını paylaşabilir.
  • Büyük doğum günü kutlamaları mı planlanıyor? Akıllı Bot, davetler için yardım eder, rezervasyon yapar ve pasta için hatırlatma yapar.
  • Doğrudan Pazarlama Kampanyası mı planlanıyor? Yapay Zekâ yardımcısı müşterileri tepki oranlarına göre segmente edebilir ve hedefli mesajların yerine ulaşması için yardımcı olabilir.

Bu atölyede Yapay Zeka’nın temel bileşenleri keşfedilecek ve makinelerin daha akıllı olmasına yardımcı olmak için çeşitli teknolojilerin nasıl birleştirildiği tarif edilecektir. Daha sonrasında atölyede basitten zora doğru kendi yapay zekâ ürünlerimiz oluşturulacaktır.

Biz Ne Yapıyoruz?

Bizce zor konu yoktur basit anlatılamayan konu vardır. Bir konuyu da basit anlatmak için o konuya hâkim olmalısınız. Onun için öğretmenlerin mutlak ve mutlaka yapay zekâ konusunu anlatmadan önce örnek atölyelerle yetkin olmaları gerekiyor. Bu atölyede çocuklar ve eğitmenler yapay zekâ ile ilgili alt başlıklarda şu konuları deneyimler, öğrenir ve üretir;

Yapay Zeka ve Dijital Çağ Atölyesi

Dijital Çağ Atölyesi, merkezi bugün “İnternet Cumhuriyeti” olarak adlandırılan ülke Estonya’da olan; bilişim ve teknoloji atölye içerikleri tasarlayan, üreten ve uygulayan bir sosyal girişimdir. Yeni nesil üretim atölyesidir! Dijital Çağ Atölyesi’nin etkinlik başlıklarından birisi de Yapay Zeka’dır.

Teknolojiyi tüketen değil geleceği üreten bir nesil için yola çıkan ve bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce çocuğun hayallerine dokunan atölye, Türkiye’de de projeleriyle adından fazlasıyla söz ettirmeye başlamıştır. Eğer siz de Dijital Çağ Atölyesi’nin Yapay Zeka başlığı ile ilgileniyorsanız lütfen sizin için uygun olan ön kayıt sayfasını eksiksiz doldurunuz. Kurumumuz tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır.

ÖN KAYIT SAYFASI

Daha fazlası için tıkla..
Yapay Zeka