fbpx

Haberler

Artırılmış Gerçeklik

Artırılmış Gerçeklik Nedir?

Artırılmış gerçeklik (kısaca AR), gerçekte var olan bir nesnenin üzerine, bilgisayar tarafından üretilmiş ses, görüntü ve GPS verilerinin eklenmesi, böylece var olan içeriğin zenginleştirilerek sunulması olarak tanımlanabilir. Örneğin 2 boyutlu olan kaynağınızı, bu teknoloji ile 3 boyutlu hale getirmek, ya da kâğıt ortamındaki resim ve yazılarınızı video haline dönüştürmek artık mümkün.

Önemi ve Faydası?

Eğitim hayatımızda da yavaş yavaş yerini almaya başlayan “AR” kavramı; öğretilmek istenen konunun daha etkileşimli, öğrenme sürecine katkı sağlayan, kullanması kolay ve kullanıcı doyumunu artıran öğrenme malzemeleri sunabilmesi açısından değerli.

Biz Ne Yapıyoruz?

AR sınıfta oldukça potansiyeli olan yeni teknolojilerdendir. Uygulamaların, gerçek fiziksel ortamları çeşitli ses, resim, video vb. dijital ortamlarla zenginleştirilmesine olanak sağlaması eğitimciler için güzel bir eğitim aracı olarak kullanılmasını sağlıyor.

Bu atölye

  • Artırılmış gerçeklik nedir?
  • Eğitimde örnek uygulamalar
  • İçeriklerinizi zenginleştirebileceğiniz mobil uygulamalar ve
  • QR Kodlar konuları pratik olarak uygulanmaktadır.

Artırılmış Gerçeklik ve Dijital Çağ Atölyesi

Dijital Çağ Atölyesi, merkezi bugün “İnternet Cumhuriyeti” olarak adlandırılan ülke Estonya’da olan; bilişim ve teknoloji atölye içerikleri tasarlayan, üreten ve uygulayan bir sosyal girişimdir. Yeni nesil üretim atölyesidir! Dijital Çağ Atölyesi’nin etkinlik başlıklarından birisi de Artırılmış Gerçeklik’tir.

Teknolojiyi tüketen değil geleceği üreten bir nesil için yola çıkan ve bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce çocuğun hayallerine dokunan atölye, Türkiye’de de projeleriyle adından fazlasıyla söz ettirmeye başlamıştır. Eğer siz de Dijital Çağ Atölyesi’nin Artırılmış Gerçeklik başlığı ile ilgileniyorsanız lütfen sizin için uygun olan ön kayıt sayfasını eksiksiz doldurunuz. Kurumumuz tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır.

ÖN KAYIT SAYFASI

 

Daha fazlası için tıkla..
Artırılmış Gerçeklik