Haberler

eSpor

eSpor Nedir?

eSpor! Dünyanın insan gereksinimlerine göre şekillenmesi son yüzyılda teknoloji alanında inanılmaz değişimlere neden olmuştur. Teknolojik gelişim her alanda önemli değişimler meydana getirmiştir. Teknoloji alanındaki gelişmeler elbette spor alanını da etkilemiştir. Spor alanında teknoloji kullanılarak sporun dalına özgü yeni programlar geliştirilmiş, teknoloji sayesinde spor insanlara daha yaygın bir biçimde tanıtılmış ve spor için çeşitli olumlu değişimler sağlanmıştır.

Teknoloji, sporun gelişimine yardımcı olurken diğer yandan spora yeni branşların eklenmesini de sağlamıştır. Spor alanıyla ilgili artık yeni bir kavram var: E-spor (elektronik spor). E-spor dallarının da yıldız oyuncuları, hayran kitlesi, takımları, formaları, ligleri var. Sadece tüm olay çevrimiçi ya da yerel ağlarda gerçekleşmektedir

Önemi ve Faydası?

Öğrenciler için e-spor kariyerini gerçekçi değerlendirmelerine yardım edilmelidir. Onların oyun bağımlılığı ile arasına girmek ancak onları anlayarak ve sistematik olarak yapılmalıdır. Eğitim sistemi içerisinde e-spor kariyer seçeneği olarak müfredatta uyarlamalar yapılabilir. Bu atölye de uzman kontrolü ve gözetiminde çocukların oyun bağımlılığını dizginleyecek bir atölye çalışması olacaktır. Öğrenciler bu atölyeyi hem çok sevecek hem de “oyun bağımlılığı” ve “eSpor” arasındaki farkı çok net anlayacaklardır.

NOT: Atölyede eSpor koçlarına ek bir uzman da öğrencilere program süresince eşlik edecektir.

eSpor ve Dijital Çağ Atölyesi

Dijital Çağ Atölyesi, merkezi bugün “İnternet Cumhuriyeti” olarak adlandırılan ülke Estonya’da olan; bilişim ve teknoloji atölye içerikleri tasarlayan, üreten ve uygulayan bir sosyal girişimdir. Yeni nesil üretim atölyesidir! Dijital Çağ Atölyesi’nin etkinlik başlıklarından birisi de eSpor’dur

Teknolojiyi tüketen değil geleceği üreten bir nesil için yola çıkan ve bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce çocuğun hayallerine dokunan atölye, Türkiye’de de projeleriyle adından fazlasıyla söz ettirmeye başlamıştır. Eğer siz de Dijital Çağ Atölyesi’nin eSpor başlığı ile ilgileniyorsanız lütfen sizin için uygun olan ön kayıt sayfasını eksiksiz doldurunuz. Kurumumuz tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır.

ÖN KAYIT SAYFASI

Daha fazlası için tıkla..
admineSpor