Mobil Uygulama

Mobil Uygulama Nedir?

Günümüzde neredeyse herkesin kullandığı akıllı telefonlar, tablet bilgisayar gibi mobil cihazlarda çalışması için tasarlanmış yazılımlara “Mobil Uygulama” denir.

Yaklaşık 30 yıl önce hayatımıza giren ve giderek vazgeçilmez bir araç haline gelen cep telefonları, son yıllarda oldukça akıllandı. Cep telefonu özelliğinden çok kullanılan multimedya fonksiyonları ve çeşitli oyunları ile eğlence kaynağı haline geldi.

Günümüz dünyasının vazgeçilmezleri olan akıllı telefonlar, içlerindeki işletim sistemleri ve bu sistemler üzerinde çalışan uygulamalar ile bize çeşitli çözümler sunuyor. Oyunlardan ofis araçlarına, sosyal medyadan haber sitelerine hemen hemen her alanda onlarca uygulama mevcut.

Önemi ve Faydası?

Çocuğunuzun cep telefonunda oyun oynamaktansa kendi uygulamalarını geliştirmesi, ilginizi çeker mi?

Çocuklar yap boz birleştir gibi kod bloklarını birleştiriyor, oyunlar, uygulamalar yapabiliyor ve bunun için üst düzey programlama bilgisine ihtiyaç duymuyor. Sürükle ve bırak yöntemiyle uygulama geliştirirken hem eğleniyor hem de programlama mühendisliğinin en temel yeteneği olan algoritma geliştirmeyi öğreniyorlar. Geliştirdikleri uygulamaları başkalarıyla paylaşıp arkadaşlık kazanıyor, eleştirisel bakış açısıyla projeleri ele alıyorlar ve geribildirimde bulunuyorlar. Bilgisayarlar üzerinde birçok bileşeni kullanarak tanıyor, bilgi ve deneyim kazanıyorlar. En önemlisi, bunları yaparken bolca eğleniyorlar!

Mobil Uygulama Atölyesi önemlidir, çünkü:

  • Kod yazmayı kolayca öğretir.
  • Algoritma kavramını öğretir.
  • Paylaşmayı ve projelere eleştirel yaklaşımları görür.
  • Sensörleri ve telefon mekanizmalarını tanır, bilgi sahibi olurlar.
  • Ve tabi ki eğlenilir.

Eğlenceli ve Güçlü Programlama

Atölyemiz metin tabanlı kodlamanın karmaşık dilini görsel, sürükleyip bırakan yapı taşlarına dönüştüren, programlama ve uygulama oluşturma konusunda yenilikçi bir başlangıç ​​niteliğindedir.

App Hakkında Her Şey

Öğrenciler, çeşitli konularda uygulamalar oluşturmayı öğreneceklerdir: Mobil Kullanıcı Arayüzü, Mobil Etkileşim ve Animasyon, Ağ Programlama, Mobil Sunucu İletişim, Çevrimiçi Sohbet Mobil Sensörler, Mobil Oyun Tasarımı ve Geliştirme.

Uygulamalardan Büyük Fikirler Öğrenin

Öğrenciler programlama ve bilgisayar bilimlerini gösterdiğimiz platformlarda eğlenceli bir şekilde öğrenirler. Uygulama geliştirme, bilgisayar programlama ile ilgili en önemli kavramları öğrenir ve gerçek kodlama çalışmasına hazır hale gelirler.

Uygulamalarınızı Yayınlayın ve Paylaşın

Tıpkı gerçek bir uygulama geliştiricisi ve girişimci gibi, uygulamalarınızı uygulama mağazasına yayınlayacak ve dünyanın dört bir yanından insanlara indirilebilecek hale getireceksiniz.

Bir Sonraki Girişimci Olun

El becerileri ve problem çözme becerileri üzerine odaklanıyoruz. Ayrıca, öğrencileri başlangıç ​​fikirlerini düşünmeye, prototip oluşturmaya ve genç bir girişimci haline getirmeye yönlendiriyoruz.

Biz Ne Yapıyoruz?

Çocukların bu yeni pazarda yetenekli bir geliştirici olmaları ve kendi akıllı telefonlarını daha akıllı bir şekilde kullanabilmeleri için, bu atölyede onlara çeşitli platformlar üzerinden android uygulama geliştirmeyi öğretiyoruz. Neredeyse profesyonel android geliştirme ortamına yakın yetenekleri ve görsel programlama seçeneği ile, oldukça kolay ve hızlı mobil çözümler üretiyoruz. Sadece çocuklar değil, her yaştan insanın kullanabileceği platformlar ile akıllı telefon uygulamaları, sensörleri, internet bağlantısı üzerine uzmanlaşıyoruz.

Mobil Uygulama ve Dijital Çağ Atölyesi

Dijital Çağ Atölyesi, merkezi bugün “İnternet Cumhuriyeti” olarak adlandırılan ülke Estonya’da olan; bilişim ve teknoloji atölye içerikleri tasarlayan, üreten ve uygulayan bir sosyal girişimdir. Yeni nesil üretim atölyesidir! Dijital Çağ Atölyesi’nin etkinlik başlıklarından birisi de Mobil Uygulama’dır.

Teknolojiyi tüketen değil geleceği üreten bir nesil için yola çıkan ve bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce çocuğun hayallerine dokunan atölye, Türkiye’de de projeleriyle adından fazlasıyla söz ettirmeye başlamıştır. Eğer siz de Dijital Çağ Atölyesi’nin Mobil Uygulama başlığı ile ilgileniyorsanız lütfen sizin için uygun olan ön kayıt sayfasını eksiksiz doldurunuz. Kurumumuz tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır.

ÖN KAYIT SAYFASI

Features

  • Mobil Uygulama
Share