Hologram

Hologram Nedir?

Hologram bir objenin 3 boyutlu imajını sanal olarak oluşturma methodudur. Bu 3 boyut ise uzunluk, genişlik ve derinliktir. Birçok çeşidi var. Ama eğitimde kullanacağımız hologramlar iki adet: 2 boyutlu ve 3 boyutlu.

Hologram, üç boyutlu lazer fotoğrafıdır. Orijinal objenin üç boyutlu gerçek kaydıdır. Hologramların en büyük özellikleri elbette üç boyutlu görüntüleri yansıtmalarıdır. Üç boyutlu fotoğraflar, lazer teknolojisiyle kaydedilir, depolanır ve daha sonra çok boyutlu ortama aktarılır. Bu fotoğraflar hareket edebilme becerisine sahiptir.

Önemi ve Faydası?

Hologram mantığı ile 3 boyutlu boşlukta görüntü elde edilmesi mümkündür. Birbirinden farklı 2 ayrı ortamın birinde bir kişinin hologram sistemi ile alınan kayıtları, başka bir yerde sanki kişi oradaymış izlenimi vererek görüntü oluşturulmasını imkân vermektedir. Bu sayede atölyede çocukların analitik ve üç boyutlu düşünme becerisi artar.

Hologram ve Dijital Çağ Atölyesi

Dijital Çağ Atölyesi, merkezi bugün “İnternet Cumhuriyeti” olarak adlandırılan ülke Estonya’da olan; bilişim ve teknoloji atölye içerikleri tasarlayan, üreten ve uygulayan bir sosyal girişimdir. Yeni nesil üretim atölyesidir! Dijital Çağ Atölyesi’nin etkinlik başlıklarından birisi de Hologram’dır.

Teknolojiyi tüketen değil geleceği üreten bir nesil için yola çıkan ve bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce çocuğun hayallerine dokunan atölye, Türkiye’de de projeleriyle adından fazlasıyla söz ettirmeye başlamıştır. Eğer siz de Dijital Çağ Atölyesi’nin bu başlığı ile ilgileniyorsanız lütfen sizin için uygun olan ön kayıt sayfasını eksiksiz doldurunuz. Kurumumuz tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır.

ÖN KAYIT SAYFASI

Features

  • Hologram
Share