Drone

Drone Nedir?

Drone ya da İnsansız Hava Araçları (İHA), günümüzde birçok farklı sektör tarafından aktif şekilde kullanılıyor. Özellikle son yıllarda popülerlik kazanmayı başaran drone’lar; reklamcılıktan kargo taşımacılığına kadar çeşitli görevler üstlenebiliyor. Her ne kadar son yıllarda tanınmaya başlansa da drone veya İnsansız Hava Araçları’nın mazisi 20.YY’ın başlarına dayanıyor.

Öncelikle savunma sanayiinde gözlem aracı olarak kullanılan drone’lar, 20.YY’da ulaşımın zor olduğu bölgelerde analizler yapmak amacıyla tercih edilmişti. Askeri alanda kullanılmasıyla birlikte, büyük bir kitlenin dikkatini çeken drone’lar; artık bireysel kullanımın dışında ticari amaçlı olarak da aktif şekilde tercih ediliyor.

Önemi ve Faydası?

Atölye, teknoloji ile kendin yap (DIY) kültürünün birleşiminden oluşan ve dünyada hızla yayılan maker hareketi temelinde yedi yaş üzerindeki öğrencileri geleceğin büyüleyici uçan makinaları ile tanıştırır. Öğrenciler, eğitici drone kitlerimiz sayesinde drone kullanım alanları, montajı, kodlaması, tasarımı, elektroniği, parkuru ve ek bileşenleri gibi konularda uzmanlık seviyesinde bilgi sahibi olurlar. Atölye programının sonunda öğrenciler yarışmalara katılmaya hazır hale getirilir.

Drone ve Dijital Çağ Atölyesi

Dijital Çağ Atölyesi, merkezi bugün “İnternet Cumhuriyeti” olarak adlandırılan ülke Estonya’da olan; bilişim ve teknoloji atölye içerikleri tasarlayan, üreten ve uygulayan bir sosyal girişimdir. Yeni nesil üretim atölyesidir! Dijital Çağ Atölyesi’nin etkinlik başlıklarından birisi de Drone’dur.

Teknolojiyi tüketen değil geleceği üreten bir nesil için yola çıkan ve bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce çocuğun hayallerine dokunan atölye, Türkiye’de de projeleriyle adından fazlasıyla söz ettirmeye başlamıştır. Eğer siz de Dijital Çağ Atölyesi’nin Drone başlığı ile ilgileniyorsanız lütfen sizin için uygun olan ön kayıt sayfasını eksiksiz doldurunuz. Kurumumuz tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır.

ÖN KAYIT SAYFASI

Features

  • Drone
Share