Animasyon

Animasyon Nedir?

Animasyon, birkaç resmin arka arkaya hızlı bir şekilde gösterilmesiyle elde edilen hareketli görüntüdür. Animasyon “el ile veya dijital ortamda bir araya getirilen figürlerin hareketli bir bütün oluşturması” sonucunda ortaya çıkmış bir tür film formatıdır.

İlk animasyonlar birkaç kâğıda istenen resimlerin çizilmesi ve kâğıtların hızlıca geçirilmesi veya bir çemberin içine konup döndürülmesi ile yapılıyordu. İçinde yaşadığımız Dijital Çağ’da ise animasyonlar artık bilgisayar programları yardımıyla yapılıyor. Bu tür animasyonlara 2D ya da 3D animasyonlar denir.

Önemi ve Faydası?

Düşünme sistemi yetişkinlerden çok daha farklı olan çocuklar, çizgi filmleri izlerken kendilerini izlediklerinin parçası haline getiriyor ve yaratıcılıklarını geliştiriyor. Sürdürülebilir geleceğe aydınlık katmayı amaç edinen Dijital Çağ Atölyesi de çizgi film atölyesi ile Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Böylece öğrencilerin hayal gücüyle oluşan karakterler, renkli animasyonlara dönüşüyor.

Yaratıcılıklarını dijital boyuta aktarabildikleri ve kendi filmlerinin yönetmeni oldukları eşsiz bir deneyim onları bekliyor! Çocuklar kendi hikayelerini, karakterlerini üretecek ve hareketlendirebilecekler. Atölye sürecinde çocuklar kendi yarattıkları karakterini, oluşturdukları hikâye içinde dijital yolla canlandırmayı öğrenecekler.

Animasyon ve Dijital Çağ Atölyesi

Dijital Çağ Atölyesi, merkezi bugün “İnternet Cumhuriyeti” olarak adlandırılan ülke Estonya’da olan; bilişim ve teknoloji atölye içerikleri tasarlayan, üreten ve uygulayan bir sosyal girişimdir. Yeni nesil üretim atölyesidir! Dijital Çağ Atölyesi’nin etkinlik başlıklarından birisi de Animasyon’dur.

Teknolojiyi tüketen değil geleceği üreten bir nesil için yola çıkan ve bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce çocuğun hayallerine dokunan atölye, Türkiye’de de projeleriyle adından fazlasıyla söz ettirmeye başlamıştır. Eğer siz de Dijital Çağ Atölyesi’nin Animasyon başlığı ile ilgileniyorsanız lütfen sizin için uygun olan ön kayıt sayfasını eksiksiz doldurunuz. Kurumumuz tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır.

ÖN KAYIT SAYFASI

Features

  • Animasyon
Share