Online Atölye Programı

Merhaba. Bu yıl bazı şeyler değişti. Biz de değiştik. Değişmeyen şey ise ``kalitemiz``. Dijital Çağ Atölyesi artık online!

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde, GARAJ Kuluçka Merkezi ve Teknoloji Transfer Ofisi’nin katkılarıyla Dijital Çağ Atölyesi tarafından düzenlenecek “Online Atölye Programı” ön kayıt sayfasına hoş geldiniz.

 

Bu yıl bazı şeyler değişti. Meselâ…

Doğum günü kutlamaları değişti. Müzik çalışmaları değişti. Öğrenme yolları değişti. Spor salonları değişti. Matematik dersleri değişti. Doktor randevuları değişti. Oynadığımız oyunlar değişti. Hatta iş yerleri bile değişti. Atölyemizin de değişmesi gerekti…

Ama bazı şeyler hiç değişmez. Birlikte eğlenmenin, öğrenmenin ve üretmenin keyfi hiç değişmez. “Kalite” hiç değişmez.

 

8 ay bekledik. En iyisini yapabilmek için araştırdık. Yurt dışındaki başarılı örnekleri tek tek gözlemledik, takip ettik. Hatta bağlantılar kurup kazanımlarını, materyallerini, işleyişlerini, planlarını dahi inceledik ve… Nihayet hazırız!

Geleceği üreten öğrencilerin ve “kaliteyi” bilen velilerin atölyesi, Dijital Çağ Atölyesi artık online!

İleri seviye atölyelerden oluşan “Online Atölye Programı” eski öğrencilerimiz için açılmış ilerleme/uzmanlaşma atölye programıdır. Programa katılımın ön koşulu; Dijital Çağ Atölyesi tarafından düzenlenen programlardan herhangi birine daha önceden iştirak etmiş olmaktır. Kontenjanlar son derece kısıtlıdır.

Programla ilgili detaylı bilgiye, haftalık atölye başlıklarına ve ön kayıt sayfasına ulaşmak için devam ediniz ↓

 • Online Kodlama Atölyesi

 • Online Robotik Atölyesi

 • Online Tasarım Atölyesi

 • Online Animasyon Atölyesi

 • Online Programlama Atölyesi

 • Online Yapay Zeka Atölyesi

 • Online e-Müzik Atölyesi

 • Online Sanal Gerçeklik Atölyesi
 • Program sonunda “Online Sertifika Töreni” düzenlenecektir.

Detaylı Bilgi ve Kayıt • 1.GRUP: 19 Aralık 2020 – 6 Şubat 2021 (Cumartesi Sabah Grubu)
 • 2.GRUP: 19 Aralık 2020 – 6 Şubat 2021 (Cumartesi Öğle Grubu)
 • 3.GRUP: 20 Aralık 2020 – 7 Şubat 2021 (Pazar Sabah Grubu)
 • 4.GRUP: 20 Aralık 2020 – 7 Şubat 2021 (Pazar Öğle Grubu)

 • Toplam: İki Ay (8 Hafta)
 • Sabah Grubu Program Saatleri: 10:00 – 12:15 Arası
 • Öğle Grubu Program Saatleri: 14:00 – 16:15 Arası

 • 5-6 Kişilik Kontenjan
 • İnteraktif Etkinlikler
 • Uzmanlık Seviye Atölyeler
 • Yaparak Öğrenme Modeli
 • Google Meet Üzerinden
 • Simüle Edilmiş Yazılımlarla

 • Donanım: Öğrencilerin atölyeye laptop veya masaüstü bilgisayar ile katılması gerekmektedir.

 • Yazılım: Eğitim esnasında mentor yardımıyla yüklenecektir.

Kayıt: Kayıt için eğitim ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Ücret:   ̶1̶2̶5̶0̶ ̶T̶L̶   600 TL’dir.

Ücret Ödemesi: Kesin kayıt oluşturmak için eğitim başlangıç tarihinden en az bir (1) hafta önce TOBB ETÜ GARAJ Kuluçka Merkezi’ndeki merkez ofisimizde eğitim ücreti nakit olarak ödenmelidir. Eğitim başlangıç tarihinden önce lütfen ön kayıt yaptırınız.

Önkayıt yaptırmak isteyen katılımcılar aşağıdaki formu doldurabilir. Önkayıt işlemini tamamladıktan sonra kurumumuz size geri dönüş sağlayacaktır.

Online Atölye Programı'nın Başlamasına Ne Kadar Kaldı?

0 days
0 hours
0 minutes
0 seconds

Neden Online Atölye Programı'na Katılmalıyım?

 • TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sertifikalı
 • Toplam İki Aylık (8 Haftalık) Program
 • Yaparak Öğrenme Modeli ve İnteraktif Etkinlikler
 • Simüle Edilmiş Yazılımlar
 • İlerleme ve Uzmanlaşma Atölyeleri

Klasik metodların devri kapandı. Artık eğlenerek öğrenme, öğrendiklerinle şaşırma, şaşırdıklarınla heyecanlanma, heyecanlarınla gurur duyma zamanı! Çocuklarımız üretirken eğleniyorlar ve kendilerine güveni artıyor. Bu atölyelerimizdeki en büyük kazanımlardan.

Dünyanın daha iyi bir yer olması için umut biziz! Daha iyi bir gelecek için destek alıp verme kültürünü benimsemeliyiz. Bununla birlikte değişimi benimsemek ve üretim süreci içinde hem içsel hem de çevresel dönüşümleri fark etmek büyük bir haz!

Maker Hareketinin temelini oluşturan üretim kültürüyle çocukların erken yaşta tanışması onları üretkenlik için tetikler. Bunu eğlendirerek yapmayı amaçlıyoruz. Bir amacımız da paylaşarak üretebilmesi. Çünkü bu açık kaynak sistemini desteklediğimizi bütünün parçası olarak gelişimi daha ileriye hızlıca taşıma isteğimizi gösteriyor.

Atölye başlıklarımızın çoğu basitten zora doğru ingilizce dil bilgisi gerektirdiği için öğrencilerimiz Teknik İngilizce (bilgisayar) konusunda da önemli bir yetkinliğe kavuşuyorlar.

Dijital Çağ’ın içindeyiz ve baş döndürücü gelişimin olduğu bir dönem yaşıyoruz. Şüphesiz ki bu gelişim durmayacak ve bir kısmını bugün öngörebildiğimiz bir kısmını ise henüz hiç bilmediğimiz ve hayal bile edemeyeceğimiz bir şekilde ve alanlarda devam edecektir. Ancak bu gelişimin teknoloji, özellikle de bilgisayar ve internet teknolojileri üzerinden devam edeceği tartışmasız bir gerçektir.

Geçtiğimiz yüzyıla hakim olan eğitim modeli anlayışı, bugünkü bilim – teknoloji ve sürekli etkileşimlerin yaşandığı bir dünyada sürdürülemez hale gelmiştir. 21. yüzyıl becerileri gelişmiş, bugünün değil yarının dünyasını hedef alarak insan yetiştirmek ve çocuklarımıza çağın ve teknolojinin getirdiklerine uyumlu birtakım yenilikleri kazandırmak zorundayız. Küçük nüfuslarına rağmen milli eğitim sistemleri ile birlikte yürüttükleri; bilim ve teknoloji atölyeleri, gösterileri, fuarları vb. etkinliklerin organizasyon faaliyetleriyle büyük bir ivme yakalamayı başaran Estonya ve Litvanya gibi Baltık ülkeleri bunun en güzel örnekleridir.

Dijital Çağ Atölyesi, merkezi bugün “İnternet Cumhuriyeti” olarak adlandırılan ülke Estonya’da olan; bilim ve teknoloji atölyeleri, gösterileri, fuarları vb. etkinliklerin organizasyon faaliyetleri için kurulmuş bir sosyal girişimdir. Yeni nesil çocuk atölyesidir! Bu atölyedeki etkinlikler, “herkes birşeyler üretebilir/üretmelidir!” felsefesini taşıyan maker hareketi temelinde;
1. Çocuklara
2. Okullara
3. Kurumlara/Şirketlere
4. Yetişkinlere yönelik tasarlanmıştır. 2009 yılında Estonya’da kurulan atölye şu an birçok ülkede ve nihayet Türkiye’de hizmet vermektedir.

Teknolojiyi tüketen değil eğlenerek üreten bir neslin gülücükleri için yola çıkan ve bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce çocuğun hayallerine dokunan atölye, Türkiye’de de projeleriyle adından fazlasıyla söz ettirmeye başlamıştır. Ayrıca atölye, organize ettiği “teknoloji gösterileri” itibariyle Türkiye’de ilk ve tektir.

Daha üretken, yaratıcı, meraklı, girişimci, geleceğin toplumuna hazır teknoloji okur- yazarı çocuklar için Dijital Çağ Atölyesi kapılarını ardına kadar açmıştır! Sizi de bu dönüşüme davet ediyoruz..

Kodlamanın matematik becerilerinin harika bir uygulaması olduğunu vurgulamak isteriz. Matematiğin hepsi günlük hayatta kullanılabilir. Kodlama matematiğin günlük hayatta kullanılan en güzel örneğidir!

Kodlama, Robotik, Tasarım, Elektronik, Drone, Sanal Gerçeklik, Hologram, Animasyon, Yapay Zeka, Elektronik Müzik, Artırılmış Gerçeklik, Mobil Aplikasyon, Tekno Girişimcilik vb. gibi Dijital Çağ’ı ve geleceği şekillendirecek bütün başlıkları içeren; bu kadar kapsamlı bir program Türkiye’de ilk ve tek, yalnızca Dijital Çağ Atölyesi tarafından oluşturuldu. Gösteriye hazır mısınız?

Bütün bu kazanımların yanında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi onaylı bir sertifika almak ayrıca harika!

Sosyal Medya

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilirsiniz

adminOnline Atölye Programı